Poradenstvo

Aka sa chrániť pred vírusmi?

Aka sa chrániť pred vírusmi?

Chrípkovou sezónou sa označuje obdobie od októbra do konca apríla, ktoré je v našej zemepisnej šírke charakteristické zvýšenou chorobnosťou na akútne respiračné ochorenia vrátane chrípky a chrípke podobných ochorení. Medzi akútne respiračné ochorenia patria ochorenia ako nádcha, angína, zápal prínosných dutín, hrtana, hltana, priedušiek, priedušnice a zápal pľúc. Môžu prebiehať aj ako bezpríznakové ochorenia, cez ľahké prechladnutie až po ťažké alebo komplikované ochorenia s postihnutím ucha, oka, nervovej sústavy alebo tráviacej sústavy. 

Príznaky nákazy koronavírusom

Príznaky nákazy koronavírusom

Nákazu koronavírusom netreba podceňovať a aj keď sa u mnohých neprejavujú žiadne príznaky, u niektorých pacientov môže mať toto ochorenie ťažký priebeh. U ľudí s COVID-19 sa zaznamenala široká škála príznakov - od miernych až po ťažké. Príznaky sa môžu objaviť 2-14 dní po vystavení sa koronavírusu. Ak cítite niektorý z vážnejších príznakov, bezodkladne volajte svojmu doktorovi prípadne pohotovosť a oznámte, že môžete byť nakazený koronavírom.

Tipy na zdravý životný štýl

Tipy na zdravý životný štýl

Zdravá výživa bola a vždy aj bude na prvom mieste. Je totiž základným pilierom zdravého životného štýlu. Strava je nevyhnutná pre výživu nášho tela, jeho regeneráciu a udržiavanie všetkých životne dôležitých funkcií. Je ale veľký rozdiel v tom, čo vložíme do úst.